מן התקשורת

"הלינץ'" בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע
"רץ להציל ויצא נאשם"

לקוח משרדנו, לוחם בחטיבת "גולני", נאשם בתקיפת אזרח אריתריאה אשר נחשד כמחבל בפיגוע התחנה המרכזית בבאר-שבע בסוף שנת 2015

לצפייה בכתבה באתר ערוץ 7
"תביעת מיליונים כנגד לוחם "גולני" "

לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום המייחס לו תקיפה הגורמת לחבלה בכוונה מחמירה של אזרח אריתריאה במהלך הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר-שבע, הוגש כעת כתב תביעה על סך מיליוני שקלים כנגד חייל חטיבת גולני המיוצג על ידי משרדנו

לצפייה בכתבה באתר 0404
"אכיפה בררנית בתיקו של לוחם "גולני" "

המדינה ביצעה אכיפה בררנית של הדין בעניינו של לקוח משרדנו, חייל "גולני", אשר הואשם כי גרם לחבלה בכוונה מחמירה לאזרח אריתריאה שנחזה למחבל בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר-שבע בשנת 2015. במקרים רבים אחרים, ואף חמורים יותר, לא רק שלא הוגשו כתבי אישום כנגד מי שתקפו מחבלים, אלא שבכלל לא נפתחה חקירה בעניין.

לצפייה בכתבה באתר וואלה!NEWS
עו"ד איתמר ברקאי בראיון ברדיו ל"גלי ישראל"

עו"ד איתמר ברקאי מתראיין בעניינו של לוחם "גולני" לתוכנית הבוקר "עצם העניין" של שרה ב"ק ברדיו "גלי ישראל"

עו"ד איתמר ברקאי בראיון לחדשות וואלה!NEWS.

ראיון שנערך עם עו"ד איתמר ברקאי לאחר דיון בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, לאחר שבדיון התברר כי נערכה אכיפה בררנית של הדין בעניינו של לוחם "גולני" אשר נאשם כי גרם לחבלה בכוונה מחמירה לאזרח אריתריאה שנחזה למחבל בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר-שבע בשנת 2015.

לצפייה בראיון בוואלה!NEWS
בית המשפט פסל את הראיה המרכזית בתיק

בית המשפט מורה על פסילת הראיה המרכזית בתיק- סרטון מצלמות האבטחה, זאת לאור טענות הסניגורים להיעדר קבילות של המוצג.

לצפייה בכתבה באתר מאקו
בהחלטה חריגה חזר בית המשפט מהחלטתו לפסול את הראיה המרכזית

בתוך 24 שעות ממועד קבלת ההחלטה לפסול את הראיה המרכזית בתיק (סרטון מצלמות האבטחה) ובצעד חריג וקיצוני ביותר, חזר בו בית המשפט מהחלטתו לפסול את הראיה המרכזית בתיק.

לצפייה בכתבה באתר וואלה!NEWS
עו"ד איתמר ברקאי בראיון לחדשות וואלה!NEWS.

ראיון שנערך עם עו"ד איתמר ברקאי לאחר דיון בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע ולאחר שבדיון התברר כי בית המשפט חזר בו מהחלטתו לפסול את הראיה המרכזית בתיק.

לצפייה בראיון בוואלה!NEWS
האם היחידה החוקרת העלימה חומרי חקירה?

במהלך דיון בבית המשפט, העלה עו"ד איתמר ברקאי, ב"כ של החייל עמיחי שמבה, טענה כי לאור מידע שהגיע לידיו ולאור העדויות והמסמכים שהוגשו במסגרת ההליך בבית המשפט, עולה חשש כי היחידה החוקרת העלימה תיעוד של מצלמות אבטחה מב"כ הנאשמים והמאשימה כאחד, וזאת לכאורה בשל תיעוד הנראה במצלמות אלה של שוטרים אשר פועלים באופן פסול במהלך אירוע הטרור בתחנה המרכזית בבאר שבע.

לצפייה בכתבה באתר YNET
פנייה למחלקה לחקירות שוטרים לבדיקת חשד להעלמת ראיות על ידי היחידה החוקרת

בהמשך לחשדות להעלמת חומרי חקירה על ידי היחידה החוקרת, פנה עו"ד איתמר ברקאי למחלקה לחקירות שוטרים לשם פתיחה בחקירה ובדיקת החשדות.

לצפייה בכתבה באתר "מאקו"
פנייה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להגשת כתב אישום כנגד עורכי עיתון "הארץ"

עו"ד איתמר ברקאי, ביחד עם שני עורכי דין נוספים, פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להגשת כתב אישום בהתאם להוראות חוק איסור לשון הרע כנגד עורכי עיתון "הארץ" ומספר מכותביו. לטענת עו"ד ברקאי, באמצעות הפרסומים בעיתון ובמהדורה האינטרנטית שלו, פעלו הללו להשמצת ציבורים שלמים ואף להסתה כנגדם וכנגד חיילי צה"ל.

לצפייה בכתבה באתר החדשות 0404
זרקור על עולם המשפט הפלילי

כתבה שפורסמה באתר העיתון "דה-מרקר".

לצפייה בכתבה באתר "דה-מרקר"
ליווי נפגעת עבירה- שרה זועבי
בחינת הגשת כתבי אישום כנגד חשודים באיומים על שרה זועבי ב"פייסבוק"

ייצוג נפגעת העבירה שרה זועבי על ידי משרדנו.

לצפייה בכתבה באתר 0404
משטרת ישראל סגרה תלונותיה של שרה זועבי, חלקן מבלי לחקור כלל את החשודים

משטרת ישראל סגרה בשנתיים האחרונות ארבעה תיקים שנפתחו כנגד מספר רב של חשודים בביצוע עבירות איומים ואלימות פיזית כלפי לקוחות משרדנו, הגב' שרה זועבי, זאת למרות ראיות ברורות בתיקים. במקרה אחד סגרה המשטרה את תיק החקירה כשנה וחצי לאחר הגשת התלונות בגין תקיפה ואיומים, וזאת מבלי מבלי שטרחה כלל לחקור את החשוד העיקרי בתיק.

לצפייה בכתבה באתר 0404
כשדוברת המשטרה עושה "שיימינג" ברשת לאזרחים

לאחר שלקוחות משרדנו, עיתונאי בכיר ועו"ד מוכר, פנו למשטרת ישראל לקבלת מידע לפי חוק חופש המידע בעניינים הקשורים להתנהלותה של דוברת משטרת ישראל במסגרת תפקידה, פרסמה הדוברת פוסט משתלח בשניים. בתגובה, נתבקש משרדנו לפעול להגשת תביעת דיבה אישית כנגד הדוברת.

לצפייה בכתבה באתר 0404
שחרור מנהיגת מחאת תושבי השכונות בדרום תל אביב, שפי פז, ממעצר

לאחר שנטען כי הפרה צו הרחקה מביתה של נשיאת בית המשפט העליון בצהלה, נעצרה שפי פז על ידי שוטרי יס"מ שנכחו במקום. התערבות של עו"ד איתמר ברקאי הביאה לשחרורה של שפי ממעצר עוד באותו הלילה.

לצפייה בכתבה באתר 0404
ייצוג מנהיגת מחאת תושבי דרום תל אביב- שפי פז, בקשה לצו הטרדה מאיימת

יו"ר עמותת "אליפלט" פנתה למשטרה ולבית המשפט בתלונות על התנהלות מטרידה ומאיימת מצד לקוחת משרדנו, שפי פז. משטרת ישראל סגרה את התלונה בעילה של "היעדר אשמה" וגם בית המשפט לא קיבל את דרישתה של היו"ר להרחקתה של שפי פז.

לצפייה בכתבה בערוץ 13
משטרת ישראל סוגרת תלונות של שרה זועבי, המוסלמית הציונית, באופן מגמתי

ראיון מה-29.1.18 בערוץ 20 בתוכנית "היום הזה" בהנחיית אמיר איבגי. משטרת ישראל סוגרת תלונות של לקוחת המשרד , שרה זועבי, בגין אירועי תקיפה חמורים באופן מגמתי ואף מבלי לזמן את החשודים לחקירה.

לצפייה בראיון בערוץ 20
מנהיגת מחאת תושבי דרום תל-אביב בהתראה למנכ"ל הקרן החדשה לישראל: "תתנצל או שאתבע אותך בגין לשון הרע"

לקוחת משרדנו, שפי פז- מנהיגת מחאת תושבי דרום תל-אביב, העבירה באמצעות משרדנו מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים למנכ"ל הקרן החדשה לישראל, זאת בעקבות שרשרת פרסומים מבזים ומכפישים שפרסם כנגדה בחשבון ה"טוויטר" שלו.

לכתבה ב"ישראל היום"
מאמר באתר "כלכליסט" בנושא עדי מדינה

בעקבות חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונבחרי ציבור נוספים בחשד לביצוע עבירות שוחד והפרת אמונים, ובעקבות גיוסם של עדי מדינה כנגד החשודים, נתבקש עו"ד איתמר ברקאי להסביר מי הוא למעשה עד מדינה, מדוע חותמת המדינה על הסכמי עדי מדינה עם מי שבעצמם חשודים בביצוע עבירות חמורות ומה יוצא לעד מדינה מחתימתו על ההסכם.
מאמר פרי עטו של עו"ד איתמר ברקאי, מומחה לדין הפלילי, כפי שפורסם באתר "כלכליסט" ביום 21.2.18.

למאמר ב"כלכליסט"
מעצר של שפי פז במהלך הפגנה בעד גירוש המסתתנים הלא חוקיים

ביום 24.2.18 נערכה בדרום תל אביב הפגנה בעד גירושם של המסתננים הבלתי חוקיים מישראל למדינות שלישיות (רואנדה ואוגנדה). במהלך ההפגנה נעצרה מנהיגת מחאת תושבי שכונות דרום תל-אביב, שפי פז, לקוחת משרדנו.

להלן מספר כתבות בעניין.

לכתבה ב-yent
שפי פז תובעת את עורך החוץ של עיתון "הארץ" לאחר שכינה אותה "ניאו-נאצית"

לקוחות משרדנו, שפי פז וסוזי כהן-מובילות מאבק תושבי שכונות דרום תל-אביב כנגד מסתנני העבודה הלא חוקיים, פנו באמצעות משרדנו במכתב התראה בטרם הגשת תביעה לעורך חדשות החוץ של עיתון "הארץ" לאחר שזה כינה אותן בחשבון ה"טוויטר" שלו "יודו-ניאו- נאציות", "מנהיגות חברתיות ניאו-נאציות" ו"ניאו-נאציות".

לצפייה בכתבה בערוץ 20
תביעת דיבה על סך של כ-560,000 ש"ח נגד עורך החוץ של עיתון "הארץ"

בהמשך לפרסומים מכפישים שפרסם אסף רונאל כנגד שפי פז וסוזי כהן צמח, מובילות המחאה לגירוש המסתננים הלא חוקיים מדרום תל אביב, בהם כינה את השתיים "יודו-ניאו-נאציות", "מנהיגות קהילה ניאו-נאציות" ואת שפי פז "ניאו-נאצית", הוגשה תביעת דיבה כנגד רונאל לבית המשפט השלום בתל אביב.

לצפייה בכתבה באתר ערוץ 20
הותקף, התעוור ובמשך למעלה משנתיים המשטרה והפרקליטות מתעלמים

לקוח משרדנו הותקף באורח קשה והתעוור בעינו. תלונה שהוגשה במשטרה נותרה ללא טיפול ראוי במשך כ-10 חודשים עד להתערבות משרדנו בעניין. בהמשך להתערבות משרדנו הסתיימה החקירה והתיק הועבר לבחינת הפרקליטות, אלא שגם שם לא מצאו לנכון לבחון את התיק במשך למעלה משנה נוספת. כעת, לאחר הפעלת לחץ כבד מטעם משרדנו, בוחנת הפרקליטות בשעה טובה את התיק , בדרך להגשת כתב אישום חמור כנגד התוקפים.
עו"ד איתמר ברקאי התראיין בנושא בתוכנית הרדיו של ברהנו טגניה וגלעד שלמור ברדיו 103fm. מוזמנים להאזין לראיון.

חוות דעת באתר כיכר השבת בדבר מעצרו של ראש המכינה אשר 10 מחניכיה נהרגו בשטפונות בנחל צפית

עו"ד איתמר ברקאי התבקש למסור את דעתו על מעצרו של ראש המכינה הקדם צבאית בני ציון בעקבות מותם הטראגי של 10 מחניכי המכינה בשטפונות בנחל צפית.

לצפייה בכתבה באתר "כיכר השבת"
מאמר מאת עו"ד איתמר ברקאי באתר NEWS1 בעניין תיקון החוק כך שעורך דין יוכל ללוות חשוד בפלילים בתוך חדר החקירה

לאור העלאת האפשרות בדבר תיקון חקיקה אשר יאפשר לנחקר בהליך פלילי להיכנס לחקירה כאשר הוא מלווה בעורך דינו, נתבקש עו"ד איתמר ברקאי לחוות דעתו על תיקון חקיקה שכזה וכיצד ישנה את המצב החוקי בעניין זה כיום.

לצפייה במאמר באתר NEWS1
ושוב, מעצרי שווא של ראשי המאבק לגירוש המסתננים הלא חוקיים מדרום תל אביב

ביום 2.6.18 נערכה הפגנה גדולה של תושבי דרום תל אביב כנגד אוזלת ידה של הממשלה והפקרת תושבי דרום תל אביב לגורלם מול המסתננים הלא חוקיים. גם הפעם הסתיים האירוע במעצרי שווא שביצע משטרת ישראל כנגד מובילי המאבק ולקוחות משרדנו, שפי פז ודורון אברהמי, אשר לאחר התערבותו של עורך דין איתמר ברקאי שוחררו ממעצר בתחנת המשטרה ללא כל תנאי מגביל.

לצפייה בכתבה בחדשות ערוץ 20
חרף הראיות בתיק, התביעה המשטרתית סגרה תלונה של שרה זועבי בעילה של "היעדר ראיות"

לקוחת משרדנו, שרה זועבי המוכרת כ"המוסלמית הציונית", הגישה תלונה במשטרה בגין איומים עליה ועל בני משפחתה. למשטרה אף הועברו הודעות מאיימות וסרטון שצולם על ידי המאיים עצמו כאשר פניו גלויות ואם כל זה לא מספיק אז החשוד אף הודה בחקירתו במעשים. למרות זאת,באופן מקומם ביותר, יחידת התביעות של משטרת ישראל בחרה לסגור את התיק בעילה של "היעדר ראיות". משרדנו הגיש ערר על ההחלטה לפרקליטות המדינה.

לצפייה בכתבה בחדשות התאגיד "כאן 11"
רפורמת "הליך הוגן"

שרת המשפטים איילת שקד מקדמת רפורמה לשמירה על זכויותיהם של חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. עו"ד איתמר ברקאי נתבקש לעמדתו בנוגע לרפורמה.

לצפייה בכתבה באתר "כיכר השבת"
הקלות בתנאים למתן רישיונות נשק אזרחי ליוצאי יחידות קרביות

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הורה על מתן הקלות ליוצאי יחידות קרביות בקבלת רישיון נשק אזרחי. החלטה זו העלתה מספר שאלות בדבר נחיצותה והאם התועלת שבמתן ההקלות עולה על הסיכונים הפוטנציאלים. עו"ד איתמר ברקאי התראיין בנושא בערוץ 7. האזנה נעימה.

מעצר שווא מסתיים בשחרור ללא כל תנאי ובנזיפה של השופט במשטרה על התנהלותה

במהלך אירוע בו תקפו מסתננים לא חוקיים את תושבי דרום תל אביב באמצעות בקבוקי זכוכית ושברי זכוכית, נעצר על ידי המשטרה דווקא תושב דרום תל אביב, דורון אברהמי, בטענות שווא. חרף החשדות שיוחסו לו של נשיאת סכין, איומים, העלמת ראיות, הפרעה לשוטר והפרעה לסדר הציבורי, שוחרר העצור, אשר היה מיוצג על ידי עורך דין איתמר ברקאי, על ידי בית המשפט וללא כל תנאי. בנוסף, נזף בית המשפט במשטרה לאור התנהלותה באירוע ואף הורה כי התנהלות השוטרים באירוע תיבדק על ידי מפקד מחוז תל אביב של המשטרה.

לצפייה בכתבה בחדשות ערוץ 20
פרשייה חמורה ביותר של סרסרות והטרדות מיניות של סוהרות בשב"ס

שלוש סוהרות ששירתו בכלא גלבוע, נפלו קורבן להטרדות מיניות ומעשים מגונים מצד מנהיג האסירים באגף הביטחוני בכלא. כאשר התלוננו על כך למפקדיהם, נדהמו לגלות כי לאלו חלק בהבאתן לשרת באגף הביטחוני ובהתאם לדרישתו של אותו אסיר וזאת על מנת לשמור על "שקט תעשייתי" באגף. משרדנו, באמצעות עורכת הדין פנינה רחמימוב-ברקאי, מייצג את הסוהרת נ' בהתנהלות מול הרשויות (שב"ס והפרקליטות) וכן בתביעת נזיקין גדולה כנגד שב"ס וכל הגורמים הנוגעים בדבר.

לצפייה בכתבה בחדשות ערוץ 13
לקבלת ייעוץ מהיר
מלא את הפרטים הבאים:
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני